czwartek, 26 listopad 2015 13:51

Aplikujemy o środki unijne na edukację

W najbliższych dniach, Wydział Programów Rozwojowych w związku z zamiarem aplikowania o granty z budżetu Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 3.2.1 „Jakość edukacji ogólnej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 ogłosi konkurs na wyłonienie partnera do wspólnej realizacji projektu, którego wnioskodawcą będzie gmina Chojnice.

W ramach projektu przewidziane są działania związane z kompleksowym wspomaganiem szkół z gminy Chojnice, których celem jest poprawa jakości edukacji ogólnej, realizowane w oparciu o diagnozę potrzeb, w szczególności poprzez:

1. Kształtowanie i rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych głównie w zakresie ICT, matematyczno – przyrodniczych, języków obcych i umiejętności pracy w zespole oraz innych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, obejmujące m. in.:

a) organizację dodatkowych zajęć nastawionych na kształtowanie w/w kompetencji kluczowych, w szczególności z wykorzystaniem narzędzi TIK (technologie informacyjno – komunikacyjne), m in. w formie zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, kółek zainteresowań, warsztatów, laboratoriów oraz projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów;

b) rozbudzanie kreatywności i innowacyjności, w szczególności poprzez realizację zajęć opartych na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych;

c) realizację dodatkowych zajęć kompensacyjno – wyrównawczych;

d) indywidualne lub grupowe doradztwo edukacyjno – zawodowe, w szczególności dla uczniów zagrożonych wcześniejszym wypadnięciem z systemu edukacji;

e) zajęcia uzupełniające ofertę nauczania w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniem młodszym, w szczególności z niepełnosprawnościami lub zaburzeniami rozwoju, w tym z uwzględnieniem działań towarzyszących w postaci prowadzenia psychoedukacji opiekunów, lekarzy, nauczycieli, pracowników socjalnych w zakresie specjalnych potrzeb edukacyjnych;

f)organizację kółek zainteresowań, warsztatów, laboratoriów, nawiązywanie współpracy z otoczeniem zewnętrznym.

1. Doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowania nowych metod nauczania w kształtowaniu kompetencji kluczowych uczniów (w szczególności nauczania opartego na metodzie eksperymentu oraz wykorzystania narzędzi TIK w prowadzeniu zajęć), prowadzenia doradztwa edukacyjno – zawodowego, a także przygotowania do prowadzenia procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniem młodszym, wyłącznie jako uzupełnienie działań wskazanych z pkt 1, obejmujące m. in.:

a) kursy i szkolenia doskonalące;

b) studia podyplomowe;

c) sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli;

d) współpracę ze specjalistycznymi ośrodkami.

1. Wyposażenie/doposażenie bazy dydaktycznej szkół i placówek systemu oświaty, wyłącznie w powiązaniu z działaniami wskazanymi w pkt 1 obejmujące m. in.:

a) zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz narzędzi TIK niezbędnych do realizacji programów nauczania w zakresie kształtowania u uczniów kompetencji kluczowych;

b)wyposażenie pracowni szkolnych w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych w celu prowadzenia zajęć opartych na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych;

c) doposażenie w materiały i pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt do rozpoznawania potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

1. Zakup infrastruktury oraz dostosowanie lub adaptację (prace remontowo – wykończeniowe) budynków i pomieszczeń wyłącznie w powiązaniu z działaniami wskazanymi w pkt 1.

Informacja o naborze zostanie zamieszczona stronach internetowych gminy Chojnice. Termin na składanie ofert będzie wynosić 21 dni.

Wyświetlony 3919 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:19