wtorek, 01 grudzień 2015 14:56

PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ DLA GMINY CHOJNICE

W związku z opracowywanym przez Gminę Chojnice Planem Gospodarki Niskoemisyjnej serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy do wypełniania fiszek projektowych i zgłaszania swoich potrzeb w zakresie termomodernizacji i efektywności energetycznej.

Działanie to umożliwi pozyskanie środków UE m. in. na:

• termomodernizację (m.in. docieplenia, modernizacja instalacji grzewczych, wymiana okien/drzwi),

• wymianę starych kotłów na nowe (bardziej ekologiczne),

• instalację paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych (rozwój OZE).

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest dokumentem strategicznym umożliwiającym m.in. wytyczenie kierunków działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz efektywnego zarządzania energią, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych.

PGN jest dokumentem, który ma uwzględniać wszystkie sektory i obszary funkcjonowania gminy, stąd tak istotny jest udział społeczeństwa podczas jego tworzenia.

Wypełnione fiszki projektowe ze zgłoszonymi potrzebami prosimy przesyłać na adres mailowy Urzędu Gminy Chojnice do dnia 08.12.2015r. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PobierzFiszka - szablon

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wyświetlony 3674 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:19