piątek, 25 marzec 2016 15:50

DRUGI KOMUNIKAT Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach w sprawie realizacji programu „Rodzina 500 plus”

Wypełnienie wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego Pod niżej wymienionymi linkami do strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej znajdą państwo szczegółowe instrukcje dotyczące wypełniania wniosku o świadczenie wychowawcze i 9 przykładowych scenariuszy wypełniania wniosku. http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-wypelnic-wniosek-o-rodzina-500-plus/zobacz-jak-wypelnic-wniosek-o-rodzina-500-plus/ http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-wypelnic-wniosek-o-rodzina-500-plus/zobacz-jak-wypelnic-wniosek-o-rodzina-500-plus--scenariusze/ W przypadku pojawienia się trudności związanych z wypełnianiem wniosku lub innych związanych z realizacją Programu 500+, przypominamy o możliwości skorzystania z porady pod numerami telefonów:
  • 22 529 06 68 - ogólnopolska infolinia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
  • 58 307 71 28, 58 307 75 28, 58 307 75 78 - wojewódzka infolinia,
  • 52397 34 96 wew. 339, 348, 366 - pracownicy ośrodka, obsługujący mieszkańców gminy w sprawach świadczeń wychowawczych
Składanie wniosku w gminie Chojnice Wnioski można składać od 1 kwietnia br.:
  • osobiście - w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach, ul. 31 Stycznia 56a, 89 – 600 Chojnice,
  • listownie – za pośrednictwem operatora pocztowego, np. Poczty Polskiej – ADRES jak wyżej,
  • przez Internet za pośrednictwem:

- systemów bankowości elektronicznej, 18 banków, w tym: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA,

- PUE ZUS, tj. platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,

- portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl).

Z uwagi na przewidywaną dużą liczbę interesantów, którzy osobiście w siedzibie ośrodka składać będą wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego - w celu usprawnienia przyjmowania wniosków oraz uniknięcia długiego czasu oczekiwania na jego złożenie – wyznaczono, na okres od 1 kwietnia do 1 lipca br., dni przyjmowania wniosków od mieszkańców poszczególnych sołectw (prosimy o dostosowanie się do poniższego harmonogramu). HARMONOGRAM PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW DO PROGRAMU „RODZINA 500 PLUS” W GMINIE CHOJNICE, W OKRESIE OD 1 KWIETNIA DO 1 LIPCA 2016 R.
Dni tygodnia Sołectwo
PONIEDZIAŁKI GRANOWO, NOWE OSTROWITE, NOWY DWÓR – COŁDANKI, OSTROWITE, RACŁAWKI, SWORNEGACIE, TOPOLE
WTORKI CHARZYKOWY, GOCKOWICE – OBJEZIERZE, LICHNOWY, SILNO
ŚRODY CHOJNICZKI, MOSZCZENICA, OGORZELINY, PAWŁOWO, PAWŁÓWKO
CZWARTKI ANGOWICE, CHOJNATY, CZARTOŁOMIE – JARCEWO, DORĘGOWICE, FUNKA, KLAWKOWO, KOPERNICA, KROJANTY, KRUSZKA, LOTYŃ, NOWA CERKIEW, POWAŁKI
PIĄTKI CIECHOCIN, KLOSNOWO, KŁODAWA, NIEŻYCHOWICE, SŁAWĘCIN, ZBENINY
Obsługa interesantów:
  • osoby ubiegające się o świadczenia na - jedno dziecko lub na pierwsze i kolejne dzieci:
  • nr 07 – sołectwa: Angowice, Chojnaty, Granowo, Klawkowo, Krojanty, Lichnowy, Moszczenica, Nieżychowice, Nowy Dwór-Cołdanki, Pawłowo, Pawłówko;
  • nr 015 – sołectwa: Charzykowy, Chojniczki, Czartołomie - Jarcewo, Funka, Klosnowo, Kłodawa, Kopernica, Nowa Cerkiew, Powałki, Swornegacie, Topole, Zbeniny;
  • nr 016 – sołectwa: Ciechocin, Doręgowice, Gockowice-Objezierze, Kruszka, Lotyń, Nowe Ostrowite, Ogorzeliny, Ostrowite, Racławki, Silno, Sławęcin.
  • osoby ubiegające się o świadczenia na - drugie dziecko lub na drugie i kolejne dzieci:
  • nr 07 – sołectwa: Angowice, Chojnaty, Chojniczki, Czartołomie - Jarcewo, Funka, Granowo, Klawkowo, Klosnowo, Kopernica, Krojanty, Lichnowy, Moszczenica, Nieżychowice, Nowa Cerkiew, Nowy Dwór-Cołdanki, Pawłowo, Pawłówko, Topole, Zbeniny;
  • nr 016 – sołectwa: Charzykowy, Ciechocin, Doręgowice, Gockowice-Objezierze, Kłodawa, Kruszka, Lotyń, Nowe Ostrowite, Ogorzeliny, Ostrowite, Powałki, Racławki, Silno, Sławęcin, Swornegacie.
Ważne!
  1. Jeżeli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia do 1 lipca 2016 r. (włącznie) – świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem, tj. od miesiąca kwietnia. Po tym okresie świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice/opiekunowie złożą wniosek.
  2. Prawo do świadczenia wychowawczego będzie ustalane od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. (po tym okresie od października 2017 r. do września 2018 r.).
Wyświetlony 3574 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:19