piątek, 20 maj 2016 09:39

Zespół Szkół w Nowej Cerkwi reprezentował Powiat Chojnicki w półfinałach wojewódzkich

W dniu 17 maja rozegrany został półfinał wojewódzki igrzysk młodzieży szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Suchym Dębie. W turnieju prawo występów miały drużyny reprezentujące powiaty: chojnicki, kościerski, starogardzki i gdański. Powiat Chojnicki reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi, które wcześniej wywalczyły pierwsze miejsce w zawodach powiatowych. Klasyfikacja końcowa zawodów; 1 miejsce SP Karsin 2 miejsce SP Nowa Cerkiew 3 miejsce SP Suchy Dąb 4 miejsce SP 3 Starogard Gdański Cały turniej i przygodę z piłką nożną dziewcząt będziemy wspominać bardzo dobrze. Drugie miejsce w półfinale wojewódzkim to dla nas olbrzymi sukces. Pozostaje niedosyt, ponieważ z perspektywy trenerów, zawodniczek byliśmy drużyną najlepszą w zawodach. Dziewczęta prowadziły grę, stwarzały sytuację, w każdym meczu przejmowały inicjatywę na boisku a zabrakło wykończenia akcji. We wszystkich szczeblach rozgrywek tylko dwa razy wyciągaliśmy piłkę z bramki. Te zawody na długo zostaną zapamiętane przez nas. Skład reprezentacji SP Nowa Cerkiew: Emilia Prondzinska, Dominika Hławniak, Monika Solejewska, Anna Gomółka, Nadia Wilk, Weronika Block, Oliwia Sawicka, Agata Jaśtak, Zuzanna Kiedrowicz, Klaudia Kalinowska.

Opiekun zespołu Artur Jaster

[gallery columns="2" ids="4069,4071,4072,4073"]