wtorek, 28 luty 2017 15:59

Nagrody Wójta Gminy Chojnice 2016

Dnia 28 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Chojnicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Chojnice za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i dziedzictwa kulturowego.

Wyboru laureatów dokonała wcześniej komisja w składzie: Piotr Stanke - zastępca Wójta Gminy Chojnice, Stefania Majewska-Kilkowska – sekretarz gminy Chojnice, Danuta Łoboda – przewodnicząca Rady Gminy Chojnice, Ryszard Kontek – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Justyna Rząska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz Krzysztof Syngierski – specjalista ds. sportu w Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach.

Komisja przyznała 10 nagród finansowych w wysokości 1000 zł netto. Laureatami zostali: Irmina Mrózek Gliszczyńska, Magdalena Kwaśna, Mirosław Laskowski, Teresa Gliniecka, Lidia Pozorska, Zbigniew Nojman, sekcja kajakowa „Szansa” z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, Drużyna juniorów Szarży Krojanty rocznik 2002-2003, klasa sportowa z Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice „Akolada”.

Nagrody osobiście wręczyli: Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, zastępca Wójta Piotr Stanke oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Ryszard Kontek.

Irmina Mrózek Gliszczyńska ( Chojnicki Klub Żeglarski) - Mistrzyni Polski w żeglarskiej klasie olimpijskiej 470. Irmina wraz z Agnieszką Skrzypulec zakończyły rywalizację na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro na 10 miejscu.

Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) - Mistrzyni Polski Juniorów i Seniorów w klasie Laser Radial. Mirosław Laskowski (Chojnicki Klub Żeglarski) - trener Magdaleny Kwaśnej. Wieloletni i zasłużony trener CHKŻ, wychowawca wielu młodych adeptów polskiego żeglarstwa.

Sekcja kajakowa „Szansa” (Chojnicki Klub Żeglarski) - nagroda zbiorowa dla niepełnosprawnych zawodników, którzy zdobyli min. medale Ogólnopolskich Regat Kajakowych Olimpiad Specjalnych o Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych.

Stowarzyszenie Sportowe „Szarża Krojanty” (drużyna juniorów r. 2002-2003) - zdobywcy I miejsca w rozgrywkach klasy okręgowej woj. pomorskiego.

Klasa sportowa z Gimnazjum w Nowej Cerkwi - wysokie wyniki w zawodach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, min. w piłce nożnej, piłce siatkowej, koszykówce oraz konkurencjach lekkoatletycznych.

Teresa Gliniecka - propagatorka kultury żywego słowa, od ponad 30 lat związana zawodowo z gminą wiejską Chojnice, a od 20 lat instruktorka teatralna w gminie, założycielka teatrzyku Skrzat. Lidia Pozorska - założycielka Stowarzyszenia Kobiet „Stokrotki” w Lotyniu. Inicjatorka i animatorka licznych inicjatyw społecznych i kulturalnych w gminie wiejskiej Chojnice. Zbigniew Nojman – koordynator i szef gminnego sztabu WOŚP-u. Inicjator wielu przedsięwzięć sportowych, kulturalnych i społecznych w gminie wiejskiej Chojnice.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice „Akolada” – w ciągu 9 lat istnienia stowarzyszenia jego członkowie pozyskali kilkaset tysięcy złotych na liczne projekty społeczne i kulturalne skierowane do mieszkańców gminy wiejskiej Chojnice.

[gallery columns="2" ids="5067,5066,5065,5064,5063,5062,5061,5060,5059,5058,5057,5056,5055,5053,5052,5051"]

Fot. Justyna Dziamecka

Wyświetlony 3195 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:20