piątek, 16 czerwiec 2017 13:09

Rozstrzygnięcie konkursu

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2017” NA SZCZEBLU GMINNYM Gmina Chojnice przystąpiła do konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”, który został zorganizowany przez Województwo Pomorskie. Do udziału w konkursie w kategorii „Zagroda” zgłoszono jedną zagrodę, natomiast w kategorii „Wieś” zgłoszono dwie wsie z terenu gminy Chojnice.   W kategorii „Zagroda” Komisja Konkursowa postanowiła nie przyznawać nagrody. Z kolei laureatami konkursu w kategorii „Wieś” zostali: - I miejsce: Ogorzeliny, - II miejsce: Kłodawa. Laureat pierwszego miejsca w kategorii „Wieś” został zgłoszony do konkursu na szczeblu powiatowym. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PIĘKNA ZAGRODA NIEROLNICZA 2017” Urząd Gminy w Chojnicach zorganizował konkurs „Piękna Zagroda Nierolnicza 2017”, który przeprowadzony został na terenie gminy Chojnice i był rozstrzygany na szczeblu gminnym. Do udziału w konkursie zgłoszono 4 zagrody nierolnicze z terenu gminy Chojnice. Laureatami konkursu „Piękna Zagroda Nierolnicza 2017” zostali: - I miejsce: Pani Ewa Tandecka z Chojniczek, - II miejsce: Pan Dariusz Bucław z Klawkowa, - III miejsce: Pani Agnieszka Mueller z Chojniczek. Z kolei Zaborski Park Krajobrazowy przyznał w konkursie „Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom” nagrodę Państwu Alicji i Bolesławowi Wróblewskim z Charzyków. Nagroda została ufundowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Wyświetlony 3391 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:21