wtorek, 04 lipiec 2017 16:20

Wyjazd uczniów Zespołów Szkół ze Swornegaciach i Nowej Cerkwi do Niemiec na Powiatową Spartakiadę Sportową Ludwigslust-Parchim w dniach 22.06-26.06.2017r.

Na zaproszenie Pani Burmistrz z zaprzyjaźnionej miejscowości Balow i Powiatowego Związku Sportowego w Ludwigslust - Parchim do Niemiec pojechała grupa 25 uczniów oraz 4 opiekunów ze Swornegaci i Nowej Cerkwi. Na propozycję zaproszenia skorzystali tym razem uczniowie Gminazjum w Nowej Cerkwi. Pobyt sfinansowała Pani Burmistrz i społeczność lokalna z Balow za co jesteśmy wdzięczni. Uczestników wyjazdu urzekła ich życzliwość i serdeczność. Bezpośrednimi opiekunami naszej reprezentacji ze strony niemieckiej było małżeństwo Iny i Ditera Nickel.

Pierwszego dnia po przyjdzie do miejscowości Balow po śniadaniu uczestnicy pojechali do miasta Schwerin. Tam spędzili kilka godzin w miejscowym parku linowym oraz sąsiadującym obok ZOO. Park linowy dla niektórych był największym przeżyciem wycieczki. Ostatnim punktem wycieczki tego dnia była miejscowa galeria handlowa, w której dzieci mogły dokonywać zakupów szlifując język niemiecki. Po dniu pełnym wrażeń wrócili do miejsca zakwaterowania, gdzie uczniowie mieli możliwość korzystania z miejscowego placu zabaw, boiska piłkarskiego oraz sali gimnastycznej. Drugi dzień wyjazdu podporządkowany był spartakiadzie lekkoatletycznej dzieci i młodzieży w miejscowości Ludwigslust. Zawody te były pod względem sportowym bardzo udane, ponieważ reprezentacja nasza zdobyła na nich 17 medali. Trzeciego dnia uczestnicy wyjazdu udali się na dni miasteczka słoni, gdzie z bliska mogli podziwiać cyrkowe zwierzęta ,,na emeryturze”. Duże wrażenie na dzieciach zrobił występ słoni i kaczek. Ostatnim punktem wycieczki tego dnia była miejscowość Grabow, gdzie uczniowie mogli bez ograniczeń korzystać z atrakcji w miejscowym parku wodnym na świeżym powietrzu. Po kilku godzinach spędzonych w parku uczniowie zwiedzili miejscowy zamek książęcy. Po przyjeździe do Balow wieczorem odbyły się nocne podchody, które uczestnikom bardzo się podobały. Z bagażem miłych wrażeń z utęsknieniem zapewne wszyscy będą oczekiwali na kolejny wyjazd do zaprzyjaźnionego ze Swornegaciami Balow .

Mirosław Ginter

- nauczyciel Zespołu Szkół w Swornegaciach

[gallery ids="5516,5517,5518,5519,5520,5521,5522,5523,5524,5525,5526" orderby="rand"]
Wyświetlony 3589 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:21