wtorek, 16 styczeń 2018 07:49

Wymiana Dowodów Osobistych. UWAGA! Sprawdź datę ważności dowodu.

Uprzejmie przypominamy, że plastikowe dowody osobiste, które otrzymaliśmy przed laty, mają swoją datę ważności. Sprawdźmy więc nasze dowody jak najszybciej. Z wnioskiem o wydanie nowego dowodu osobistego należy wystąpić nie później niż 30 dni przed upływem jego terminu ważności. Bardzo ważne jest to, że wniosek o dowód osobisty złożyć można na terenie całej Polski, w dowolnym urzędzie gminy/miasta. Jest jednak jeden warunek, że odebrać dowód osobisty można jedynie w tym urzędzie, w którym składało się wniosek.

Osoby posiadające nieważny dowód osobisty mogą mieć trudności z załatwianiem spraw w urzędach, sądach, bankach. Bez ważnego dowodu tożsamości nie będzie można również przekroczyć granicy.

Przypominamy, że wniosek można złożyć osobiście w urzędzie lub przez internet.

Informacja na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Wyświetlony 3058 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:22