poniedziałek, 20 listopad 2017 15:45

Święto Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

19 listopada to bardzo ważny dzień w naszej szkole. Obchodzimy wtedy Święto Szkoły związane zarówno z powstaniem szkoły, jak i nadaniem jej imienia. W tym roku Szkoła Podstawowa w Ostrowitem obchodzi swoje 114 urodziny. Mija także 14 lat od kiedy jej patronką jest Maria Konopnicka. Przez cały tydzień odczuwalnie towarzyszyła nam ona w szkole - chyba nawet bardziej niż zwykle. Zorganizowano wystawy ukazujące twórczość naszej patronki, oraz konkursy recytatorski i plastyczny, które cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. W tym roku uroczystość ta nabrała nowego wymiaru i jeszcze większego znaczenia, ponieważ ten dzień był również bardzo wyjątkowy dla uczniów klasy pierwszej oraz przedszkolaków.

W szkole w Ostrowitem uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru  oraz odśpiewania hymnu szkoły. Przy pięknej dekoracji przedszkolaki, a następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili krótki program artystyczno-muzyczny. Na początku pani dyrektor  Barbara Markowska pasowała na uczniów młodsze dzieci. Natomiast przed sztandarem szkoły pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, a następnie pani dyrektor dokonała również symbolicznego pasowania pierwszaków na uczniów. Nie zabrakło również życzeń od starszych kolegów i koleżanek, a także prezentów. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie przedszkolakom i pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że składane przez nich słowa ślubowania będą cennym drogowskazem na wszystkie lata szkolne.

W Sławęcinie starsi uczniowie zebrali się na holu wraz z nauczycielami, dyrekcją i zaproszonymi gośćmi: panią Bożeną Wilk - sołtysem Ostrowitego, panią Grażyną Biesek - przewodniczącą Rady Rodziców i panem Kazimierzem Sikorą - sołtysem Sławęcina. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły w towarzystwie sztandaru szkoły. Wszyscy obejrzeli z zainteresowaniem program artystyczny, na który składały się utwory Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha" i "Muchy Samochwały", a także wybrane piosenki. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Barbara Markowska gratulując młodym artystom udanego występu. Pani dyrektor przypomniała też, że oba budynki naszej szkoły są najstarszymi szkołami w gminie Chojnice - szkoła w Ostrowitem liczy sobie 114 lat, a szkoła w Sławęcinie 106. Wręczone zostały także nagrody i dyplomy w konkursie plastycznym związanym z twórczością Marii Konopnickiej. Naszej szkole życzymy dwustu lat!

Zredagował: Jacek Rozmarynowski     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowitem /-/ mgr Barbara  Markowska [gallery ids="6350,6351,6352,6353,6354,6355,6356,6357,6358,6359,6360,6361,6362" orderby="rand"]
Wyświetlony 2979 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:21