wtorek, 12 grudzień 2017 11:36

IV Gminny Konkurs WIEDZY O GMINIE CHOJNICE

8 grudnia 2017 r. odbył się IV Gminny Konkurs WIEDZY O GMINIE CHOJNICE.  Uczestnikami konkursu były czteroosobowe drużyny z klas gimnazjalnych reprezentujące szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Nad prawidłowością i przebiegiem wszystkich konkurencji czuwała komisja, w skład której wchodzili: p. Beata Grabowska- przedstawicielka Parku Narodowego Bory Tucholskie, p. Grażyna Jaszewska - przedstawicielka Zaborskiego Parku Krajobrazowego, p. Sebastian Matthes: przedstawiciel Lokalnej Grupy Rybackiej „Mòrénka” i Sandry Brdy oraz p. Piotr Stanke wice wójt gminy Chojnice i  pani Bernadeta Zimnicka - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. Konkurs wzbudzał wiele pozytywnych emocji wśród uczniów biorących udział w konkurencjach sprawdzających wiedzę geograficzno-przyrodniczej o naszym regionie oraz znajomości najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Gminy Chojnice. Konkurencje (test wiedzy, prezentacje multimedialne, zadania praktyczne, kalambury) w ramach przeprowadzonego konkursu miały na celu szerzenie i przekazywanie wiedzy regionalnej oraz motywowanie uczniów szkół do poznawanie wiedzy o innych sołectwach        w gminie Chojnice. Wyniki konkursu:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Ostrowitem Opiekun p. Lucyna Kotlarek-Synak
II miejsce Szkoła Podstawowa w Silnie Opiekun pan Robert Kornatowski
III miejsce Szkoła Podstawowa  w Swornegaciach Opiekun pan Ryszard Kontek
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Charzykowach Opiekun pani Małgorzata Janikowska
V miejsce Szkoła Podstawowa w Pawłowie Opiekun pan Mateusz Knitter
  Konkurs nie odbyłby się bez nagród i sponsorów. Głównymi sponsorami nagród dla uczestników konkursu byli: wójt gminy Chojnice pan dr inż. Zbigniew Szczepański, Gminny Zespół Oświaty reprezentowany przez panią mgr Bernadetę Zimnicką, Zaborski Park Krajobrazowy, Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Stowarzyszenie Wdzydzko – Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy, Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o. Konkurs dzięki hojności sponsorów był bogaty w nagrody, które sprawiły uczestnikom wiele radości. Organizatorzy imprezy Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej oraz jury gratulują uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękując jednocześnie wszystkim, za ogromny wkład w realizację konkursu i przyczynienie się do sukcesu organizacyjnego całej społeczności szkolnej. Liczymy na dalszą współpracę. Do zobaczenia za rok!   [gallery ids="6470,6471,6472,6473,6474,6475,6476,6477"]
Wyświetlony 3117 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:22