wtorek, 19 grudzień 2017 12:29

Wigilia Prezesów i Naczelników OSP z terenu Gminy Chojnice

W dniu 15.12.2017r. Zarząd Gminnego Związku OSP RP w Chojnicach zorganizował spotkanie opłatkowe prezesów i naczelników 13 jednostek OSP z terenu gminy Chojnice. Gospodarzem tegorocznej uroczystości była  jednostka OSP Charzykowy. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Chojnice – Zbigniew Szczepański, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Chojnicach – st. kpt. Marcin Wróblewski,  Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Chojnickiego – Krystyna Kijek, inspektor Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy w Chojnicach – Adam Kuklewski, ks. proboszcz – Henryk Borkowski.

Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie nowego samochodu pożarniczego dla jednostki OSP Nowa Cerkiew oraz agregatu pompowego. Następnie Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański oficjalnie przekazał kluczyki do nowego wozu Prezesowi OSP Nowa Cerkiew druhowi Mateuszowi Przytarskiemu.

Wójt Gminy Chojnice podziękował prezesom i naczelnikom  za  społeczną pracę strażaków, a także za  trud włożony w usuwanie skutków nawałnicy, która  przeszła przez nasz region, jak również za zaangażowanie w niesienie pomocy wszystkim poszkodowanym.  Z kolei Komendant Gminny OSP  podziękował Panu Wójtowi i Radnym Rady Gminy w Chojnicach za środki finansowe, które zostały przeznaczone na zakup  nowego sprzętu pożarniczego dla wszystkich jednostek z terenu gminy Chojnice. Jednostki OSP pomoc finansową lub rzeczową otrzymały od Fundacji ENEA, Olivia Business Centre, Polskiego Związku Łowieckiego, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Związku Ochotniczych Straży Pożarnej,  a także od innych samorządów z całej Polski:

• Urzędu Gminy w Chojnicach;
  • Urzędu Miasta w Chojnicach;
  • Starostwa Powiatowego w Chojnicach;
  • Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku;
  • Urzędu Gminy Uniejowie;
  • Urzędu Miasta w Kwidzynie;
  • Urzędu Miasta w Mławie;
  • Urzędu Miasta Stołecznego w Warszawie;
  • Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim;
  • Urzędu Gminy w Rudnej;
  • Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym;
  • Urzędu Gminy w Kobylnicy;
  • Urzędu Gminy w Łubiance;
  • Urzędu Gminy w Olszewo Borkach.

Łączna wysokość otrzymanych środków finansowych to 814 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono na następujące cele:

• zakup samochodu pożarniczego Ford Transit dla jednostki OSP Nowa Cerkiew;
  • zakup samochodu terenowego Pickup Ford Ranger dla Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy w Chojnicach (samochód stacjonuje przy OSP w Charzykowach);
  • zakup agregatu pompowego na przyczepie;
  • zakup dwóch agregatów prądotwórczych o mocy 40 kW na przyczepie, a także mniejszych agregatów o mocy 2,2Kw
  • zakup motopompy pożarniczej, pilarek do drewna, drabin, węży pożarniczych i drobnego sprzętu (miotły, łopaty, szpadle, widły, tłumice, siekiery, bosaki, latarki, radiotelefony, smoki ssawne, rozdzielacze, narzędzia wielofunkcyjne typu hooligan, zestawy do gaszenia pożaru sadzy w kominie, pasy bojowe, mostki przejazdowe);
  • zakup umundurowania bojowego typu Nomeks, umundurowania koszarowego, hełmów, rękawic, obuwia pożarniczego.

Miłym akcentem spotkania opłatkowego było symboliczne przekazanie sprzętu pożarniczego wszystkim jednostkom OSP Gminy Chojnice.

więcej zdjęć na stronie www.osp.charzykowy.pl

Wyświetlony 2859 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:22