Ogłoszenie konkursu na EKO-POSESĘ POWIATU CHOJNICKIEGO

W trosce o poprawę jakości powietrza naszego miasta i regionu oraz w obawie o coraz to większą i bezpodstawną naszym zdaniem wycinkę drzew, Chojnicki Alarm dla Klimatu postanowił podjąć szereg działań edukacyjnych i motywujących społeczność powiatu chojnickiego do większej dbałości o przyrodę. Wraz z wieloma znawcami tematu m.in. zasłużonymi ekologami i nauczycielami opracowaliśmy konkurs dzięki któremu, taką mamy nadzieję, wielu z Was postanowi w najbliższej przyszłości zadbać o naturalność przyrody, bioróżnorodność gatunków i proekologicznych rozwiązań na swojej posesji.  Konkurs na EKO-POSESJE powiatu chojnickiego pozwoli nam nie tylko wyróżnić takie posesje ale i wpłynąć na proekologiczne działania mieszkańców.   

EKO-POSESJA to dom otoczony naturalną zielenią: dużą ilością drzew, krzewów, kwiatów i ziół. To dom ogrzewany w najbardziej możliwie ekologiczny sposób (olej opałowy, gaz, energia elektryczna z sieci, fotowoltaika, pompa cieplna). To przede wszystkim  dom bez tzw. kopciucha!  

EKO-POSESJA to także dom, który sam w sobie oszczędza energię, np. dom pasywny lub choćby taki, który posiada panele słoneczne. EKO-POSESJA powinna posiadać chociażby proste urządzenia, które oszczędzają wodę, a teren wokół domu nie powinien być zabetonowany. Wszystkie te elementy będą oceniane przez komisję, którą wkrótce powołamy. W czasie oględzin  będzie ona dysponować kryteriami oceny merytorycznej, które są załącznikiem do regulaminu.

Organizatorzy konkursu wyróżnią specjalnymi tabliczkami i nagrodami po 3 EKO-POSESJE
z każdej gminy w powiecie chojnickim. W finale trójka najwyżej punktowanych właścicieli EKO-POSESJI otrzyma dodatkowe nagrody ufundowane przez Starostę powiatu chojnickiego.

Zgłoszenia do konkursu przyjmować będziemy od 1 maja 2021 do 9 sierpnia 2021r. na specjalnych formularzach zgłoszeniowych, dostępnych od 1 maja w informacjach turystycznych na terenie powiatu.

                     Zapraszamy do konkursu – Stowarzyszenie Chojnicki Alarm dla Klimatu  

 

Ogłoszenie konkursu na eko-posesję powiatu chojnickiego

Regulamin Konkursu

Załącznik nr 1 zgłoszenie do konkursu na EKO-POSESJĘ

Załącznik nr 2 Oświadczenie o wyrażeniu zgody na konkurs

Załącznik nr 3 Kryteria oceny Merytorycznej

Wyświetlony 5070 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 marzec 2021 12:45