poniedziałek, 25 październik 2021 13:16

Podziękowanie za udział w akacji „Sadzimy dla pszczół w gminie Chojnice”

W dniu 23 października (sobota) na terenie gminy Chojnice odbyła się akcja pod nazwą „Sadzimy dla pszczół w gminie Chojnice” (zakładanie parków – remiz dla pszczół i ptaków), która polegała na nasadzeniu miododajnych drzew i krzewów na terenie miejscowości: Topole, Nowa Cerkiew, Silno – Burdychowo oraz Gockowice. Łącznie posadzono: 130 szt. drzew z gatunków: lipa, klon zwyczajny, robinia akacjowa, jabłoń, grusza, 190 szt. drzew niskich i krzewów wysokich z gatunków: amorfa (indygowiec), leszczyna, wierzba iwa, wierzba sachalińska (smocza), wiśnia wonna, klon tatarski oraz 910 szt. krzewów niskich z gatunków śnieguliczka i mydleniec. Wójt Gminy Chojnice serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w akcji, w szczególności Panu Zbigniewowi Jażdżewskiemu - prezesowi Towarzystwa Pszczelniczego w Chojnicach, Pani Małgorzacie Darwish  - prezesowi Stowarzyszenia Chojnicki Alarm dla Klimatu, Panu Markowi Pałaszyńskiemu – prezesowi Ligi Ochrony Przyrody oraz wszystkim wolontariuszom. 

Jednocześnie informuję, że kolejne akcje związane z sadzeniem drzew przewidywane są w kolejnych latach.

24. Silno Burdychowo zdjęcie grupowe

Wyświetlony 3662 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 październik 2021 11:58