piątek, 04 marzec 2022 14:27

Minuta ciszy i Oświadczenie Rady Gminy w Chojnicach

Rada Gminy w Chojnicach rozpoczęła swoje obrady od minuty ciszy dla uczczenia ofiar inwazji Rosji na niepodległą Ukrainę. Radni przyjęli także oświadczenie.

 

 

Oświadczenie nr 1/2022

Rady Gminy w Chojnicach

z dnia 4 marca 2022 r.

w sprawie wyrażenia solidarności z mieszkańcami Ukrainy wobec agresji Rosji

 

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1372 z późn. zm.) oraz § 21 ust. 2 pkt 3 uchwały nr XXXVIII/611/2018 Rady Gminy w Chojnicach z dnia 21 września 2018 r. w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Chojnice  (Dz. Urz. Woj. Pomorskiego z 2018 r. poz. 3935 z późn. zm.)

Rada Gminy oświadcza:

W imieniu mieszkańców Gminy Chojnice wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec militarnej i niczym nieuzasadnionej napaści Rosji na Ukrainę, która narusza podstawowe zasady prawa międzynarodowego i prawa człowieka. Ten zbrojny i zbrodniczy atak wobec naszego wschodniego sąsiada jest naruszeniem integralności terytorialnej suwerennego państwa i próbą obalenia demokratycznie wybranych władz państwowych. Akt ten musi spotkać się ze stanowczym sprzeciwem ze strony demokratycznego świata. Jako Radni Rady Gminy w Chojnicach wyrażamy naszą solidarność z całym Narodem Ukraińskim, także z tymi Ukrainkami i Ukraińcami, którzy mieszkają na terenie Gminy Chojnice. Tak wielu z nich od dawna postanowiło związać swoje życie z naszą Gminą. Możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Partnerstwo i przyjaźń narodów sprawiają, że w obliczu wojny nie możemy pozostawać obojętni. Naszym, jako radnych, ale także jako mieszkańców Gminy Chojnice obowiązkiem jest okazanie solidarności z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. Rada Gminy w Chojnicach w imieniu mieszkańców przekazuje słowa solidarności i przyjaźni.

Łączymy się myślami z Narodem Ukrainy. W imię wolności i pokoju! Ispanų kalbos kursai https://intellectus.lt/ispanu-kalbos-kursai-suaugusiems/

Wyświetlony 3033 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 czerwiec 2023 11:39