środa, 25 maj 2022 09:46

Konkurs kulinarny "Bitwa Regionów"

BITWA REGIONÓW Drogie Panie! Jeśli jesteście członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich lub stowarzyszenia, którego statutowym celem jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, zapraszamy do rywalizacji w VII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną do 31 maja 2022 roku poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie. Etap 1 - wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych Piknikach z PRODUKTEM POLSKIM Etap II - 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich. Etap III - 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego. Regulamin konkursu oraz harmonogram wydarzeń został opublikowany na stronie https://bitwaregionow.pl/. Bitwa Regionów to wyjątkowa okazja do prezentacji różnorodności kulinarnych i tradycji wszystkich regionów Polski. Podczas wielkiego finału dowiemy się, które KGW zdobędzie I miejsce. Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe oraz wyjazd na zagraniczne targi rolnospożywcze w UE. Nie zwlekajcie! Już dziś wypełnijcie formularz zgłoszeniowy! Może to właśnie Wasza potrawa w tym roku zachwyci jurorów! W załączniku przesyłamy plakat z informacją o uczestnictwie w konkursie, który po przesłaniu zgłoszenia mogą Panie zamieścić na swoich stronach bądź profilach w social mediach. Zachęcamy także do wykorzystania nakładki na zdjęcie profilowe na Facebooku! Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wyświetlony 3077 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 maj 2022 10:25