środa, 12 październik 2022 14:03

„Sadzimy dla pszczół w gminie Chojnice”

o planowanej kontynuacji akcji

„Sadzimy dla pszczół w gminie Chojnice”

(zakładanie parków – remiz dla pszczół i ptaków)

Akcja w zależności od pogody – możliwe przesunięcie o tydzień w przypadku bardzo złej aury, odbędzie się w dniu 22 października (sobota) i będzie polegała na posadzeniu kilkuset miododajnych drzew i krzewów – lip, klonów, akacji, śnieguliczki, amorfy, wierzb na terenie sąsiadującym ze świetlicą wiejską i placem zabaw w Gockowicach na obszarze około 1 ha.

HARMONOGRAM AKCJI SADZENIA DRZEW I KRZEWÓW:

- godz. 11:00 zbiórka uczestników w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej w Gockowicach; krótkie omówienie planowanych prac i spraw organizacyjnych, schematu sadzenia, itp.;

- godz. 11:10 wytyczenie linii sadzenia poszczególnych gatunków drzew i krzewów z użyciem palików i sznurka;

- godz. 11:30 (około) rozpoczęcie sadzenia;

- godz. 12:00  przerwa kawowa w świetlicy;

- godz. 12:30 dokończenie sadzenia wg potrzeb,

- godz. 13:00 (około) organizacja ogniska z pieczeniem kiełbasek;

Organizator zapewnia kawę i kiełbaski.

Możliwość odwiedzenia pszczelej pasieki znajdującej się na sąsiedniej posesji.

- godz.14:30 (około) zakończenie akcji.

Zapraszamy do udziału w akcji sadzenia wszystkich chętnych.

Zgłoś swój udział albo po prostu przyjedź na akcję!

Zgłaszanie udziału w terminie do dnia 21.10.2022r., bezpośrednio do koordynatora akcji – pracownika Urzędu Gminy w Chojnicach, Macieja Drozda pod nr tel. 602 648 171.

Tu również zainteresowani udziałem mogą uzyskać więcej informacji.

Mile widziane własne szpadle – organizator zapewnia kilka szpadli, ale w przypadku licznej frekwencji przygotowana ilość może okazać się niewystarczająca.

Wyświetlony 1108 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 październik 2022 12:07