piątek, 14 październik 2022 07:58

Strażacy w całym kraju sprawdzą schrony i ukrycia

Rozpoczęła się akcja sprawdzania schronów w całej Polsce. Jak poinformował Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, we wszystkich powiatowych komendach straży pożarnych rozpoczęto inwentaryzację schronów i miejsc schronienia. Podkreślił, że są to działania rutynowe, a sama akcja, która ma potrwać dwa miesiące, była zaplanowana jakiś czas temu.

Budowle ochronne, czyli schrony i ukrycia, są wciąż uważane za najskuteczniejszy zbiorowy środek ochrony przed bronią masowego rażenia oraz konwencjonalnymi środkami rażenia.

W związku z tym informujemy, że również na terenie gminy Chojnice realizowane będą przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach inwentaryzacje piwnic oraz podziemnych kondygnacji obiektów budowlanych o przeznaczeniu ochronnym. Inwentaryzacji będą podlegać przede wszystkim garaże wielostanowiskowe o konstrukcji żelbetowej zagłębione w gruncie przynajmniej częściowo, piwnice budynków wykonanych w technologii wielkiej płyty oraz całkowicie lub częściowo zagłębione w ziemi piwnice o konstrukcji murowanej w budynkach placówek oświatowych, przedszkoli i innych budynków użyteczności publicznej. 

Wyświetlony 838 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 październik 2022 08:00