czwartek, 01 grudzień 2022 09:22

III Pomorski Tydzień Białej Wstążki 1 - 7 grudnia 2022 r.

ZAPROSZENIE

Organizatorzy

III POMORSKIEGO TYGODNIA BIAŁEJ WSTĄŻKI

1–7 grudnia 2022 r.

Serdecznie zapraszają mężczyzn – mieszkańców Woj. Pomorskiego do aktywnego udziału w wydarzeniu. Zachęcamy do przypięcia w tym czasie białej wstążki oraz przesłanie wykonanego zdjęcia na adres mailowy Fundacji „Wschodzące Słońce” Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyrazimy w ten sposób nasz sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet
i zadeklarujemy, że zawsze będziemy reagować, kiedy będziemy świadkami takich zdarzeń. Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni z Kanady, którzy w 1991 r. postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek zamordowanych 06.12.1989 r. w budynku Politechniki w Montrealu, przez
25 -letniego mężczyznę, który uważał, że kobiety nie powinny studiować na wydziałach nauk ścisłych/ technicznych.

Przemoc mężczyzn wobec kobiet jest zjawiskiem ogólnoświatowym i przybiera różne formy, jednak jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość mężczyzn nie ucieka się do przemocy w relacjach z kobietami.

Dajmy temu wyraz poprzez udział
w

III Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki.

W imieniu organizatorów:

    

                                                                                                                  Katarzyna Weremko                                                                         Mariusz Ruszkowski

                                                                                    Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej                                        Prezes Fundacji dla Dzieci i Rodziny

                                                                                  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego                                               ,,Wschodzące Słońce"

         

Wyświetlony 664 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 grudzień 2022 09:26