środa, 01 luty 2023 14:41

Złote Gody Państwa Gruszka

Dnia 31.01.2023 r. w Urzędzie Gminy w Chojnicach dostojni jubilaci Państwo Barbara i Alfred Gruszka z Pawłowa zostali odznaczeni medalem za wieloletnie pożycie małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, który życzył Jubilatom wielu lat wspólnego, szczęśliwego życia, zdrowia oraz pociechy z dzieci i wnuków. Tradycją stało się, że władze Gminy wręczyły im również drobne upominki oraz kwiaty. Uroczystość zakończyło symboliczne wzniesienie toastu, wspomnienia Jubilatów oraz pamiątkowe fotografie.

Jubilaci poznali się, kiedy byli jeszcze nastolatkami. Najpierw kojarzyli się wyłącznie z widzenia, ponieważ mieszkali w sąsiednich miejscowościach. Jubilatka pochodzi z Burdychowa, a jubilat z Racławek. Jubilatka Barbara przyznała pewnego razu wspólnemu znajomemu, że marzy jej się przejażdżka z Alfredem motorem, bo ten miał Gazelę. Jubilat Alfred nie wahał się i przyjechał po dziewczynę oraz zaprosił na przejażdżkę do Rytla na lody. Tak rozpoczęła się ich znajomość, która trwa już ponad 50 lat.

Jubilaci związek małżeński zawarli 3 czerwca 1972 r., najpierw w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnicach a następnie w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Silnie.

Małżonkowie doczekali się dwojga dzieci: córki Mirosławy i syna Krzysztofa. Mają czworo wnucząt: Iwonę, Karinę, Magdalenę i Seweryna oraz troje prawnucząt: Marcela, Teodora i Polę.

Jubilat po odbyciu zasadniczej służby wojskowej rozpoczął pracę jako zawodowy kierowca w jednej z chojnickich firm, zajmujących się sprzedażą tłuszczów roślinnych. Tam pracował aż do emerytury.

Jubilatka zaraz po szkole rozpoczęła pracę w PSS ,,Społem”, a później po przeprowadzce do Pawłowa w miejscowej zlewni mleka, gdzie pracowała, aż do przejścia na emeryturę.

Jubilaci na emeryturze mają więcej wolnego czasu. Jubilat lubi rozwiązywać krzyżówki oraz zajmować się uprawą warzyw w swojej przydomowej szklarni. Jubilatka natomiast chętnie gotuje oraz piecze ciasta. Pomaga też w opiece nad prawnukami.

Jeszcze raz zacnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnie przeżytych lat, w czasie których będą mogli cieszyć się sobą nawzajem.

20230131 131548

20230131 131118

Wyświetlony 628 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 luty 2023 14:56