środa, 01 luty 2023 14:50

Diamentowe Gody Państwa Jażdziewskich

Dnia 31.01.2023 r. w Urzędzie Gminy w Chojnicach dostojni jubilaci Państwo Maria i Marian Jażdziewscy ze Swornegaci obchodzili piękny jubileusz Diamentowych Godów. Jubilaci już 60 lat dzielą wspólnie troski i radości życia dla dobra założonej rodziny i wychowania dzieci na prawych obywateli naszej ojczyzny.

Z tej okazji Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański w obecności Sekretarz Gminy Chojnice Lucyny Zawiszewskiej, Przewodniczącego Rady Gminy w Chojnicach Ryszarda Kontka, Sołtysa Swornegaci Dominika Dykiera wręczył małżonkom symboliczną „diamentową” statuetkę i życzył Jubilatom wielu lat wspólnego, szczęśliwego życia, zdrowia oraz pociechy z dzieci i wnuków.

Maria Jażdziewska z domu Cuppa i Marian Jażdziewski urodzili w jednej wsi – Swornegacie.

Przyszli małżonkowie poznali się w szkole podstawowej. Ślub cywilny wzięli 01.12.1962 r. w Konarzynach. Pan Marian pracował jako flisak w Lasach Państwowych Torunia, a pani Maria pracowała w Gminnej Spółdzielni Konarzyny, a następnie jako kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach do czasu przejścia na emeryturę w 1991 r.

Małżonkowie doczekali się dwóch córek, mają dwóch wnuków i jedną wnuczkę, w wychowanie których włożyli wielki trud i ogromną miłość. Jubilatka przez wiele lat prowadziła Koło Gospodyń Wiejskich, zajmuje się ogródkiem, a pasją pana Mariana było i jest wędkarstwo.

Tradycją stało się, że władze Gminy wręczyły im również upominki oraz kwiaty. Uroczystość zakończyło symboliczne wzniesienie toastu, wspomnienia Jubilatów oraz pamiątkowe fotografie.

Jeszcze raz zacnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnie przeżytych lat, w czasie których będą mogli cieszyć się sobą nawzajem.

20230131 140828

20230131 140839

diame

Wyświetlony 618 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 luty 2023 09:50