czwartek, 31 sierpień 2023 11:41

"Piłka-Siatka-Mistrz" Fundacja Aktywnego Rozwoju Skowrońska-Fularczyk-Malinowski z eventami w szkołach podstawowych w Gminie Chojnice

Podczas dzisiejszej konferencji Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego, Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Anita Sznajder poinformowała o nowym projekcie edukacyjnym realizowanym w szkołach podstawowych Gminy Chojnice. Reprezentanci Fundacji Aktywnego Rozwoju Skowrońska-Fularczyk-Malinowski z Bydgoszczy zwrócili się do Wójta Gminy Chojnice z propozycją przeprowadzenia w szkołach podstawowych trzech eventów z dziedziny sportu i ekologii. Działanie finansowane będzie w 80% ze środków fundacji. Zaproponowane eventy okazały się bardzo ciekawym przedsięwzięciem z którego szkoły podstawowe w Gminie Chojnice skorzystają w nadchodzącym roku szkolnym.

Zajęcia będą polegały na przeprowadzeniu przez animatorów z fundacji trzech bloków tematycznych:

1. Piłka-Siatka-Mistrz to autorski program rozwoju dyscypliny, którego celem jest popularyzacja piłki siatkowej jako sportu i formy aktywności dla każdego, bez względu na wiek, status społeczny i miejsce zamieszkania. Projekt Piłka-Siatka-Mistrz jest skierowany do dzieci z trzecich klas szkół podstawowych. Zajęcia będą polegały na przeprowadzeniu następujących konkurencji: bieg w podskokach, czysta zabawa, piłka parzy, kolejno odlicz, znamy się, szczęśliwy traf.

2. Mistrzowie aktywności - program ten ma na celu przybliżenie zasad fair play oraz integracji w zespole poprzez rywalizację w drużynach na przykładzie kilku dyscyplin. Program skierowany jest do dzieci z klas III-IV szkoły podstawowej.

3. "Ekoaktywni" - to cykl eventów, którego celem jest kształtowanie i popularyzacja postaw proekologicznych i ochrony środowiska wśród dzieci i ich rodziców poprzez wykorzystanie aktywności ruchowej i krzewienie idei ekoaktywności.

 

Warto nadmienić, że pomysłodawczynią i założycielką Fundacji jest mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska, która osobiście będzie realizowała niektóre z powyższych zajęć.

 

 

Wyświetlony 269 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 sierpień 2023 12:19