środa, 08 listopad 2023 10:01

III edycja akcji ,,Sadzimy dla pszczół w Gminie Chojnice"

W dniu 4 listopada br. odbyła się III edycja społecznej akcji sadzenia drzew i krzewów pod hasłem „Sadzimy dla pszczół w Gminie Chojnice”. W akcji sadzenia wzięło udział około 60 osób w tym członkowie Towarzystwa Pszczelniczego w Chojnicach, Stowarzyszenia Chojnicki Alarm dla Klimatu, Powiatowego Oddziału Ligi Ochrony Przyrody, pracownicy Urzędu Gminy w Chojnicach oraz mieszkańcy Angowic i Pawłówka. Podczas tegorocznej edycji akcji zostało posadzone 820 szt. krzewów śnieguliczki białej oraz mydleńca wiechowatego oraz 165 szt. drzew (60 szt. lip, 25 szt. wierzb, 20 szt. wiśni wonnej oraz 60 szt. trzech gatunków klonów – jawora, zwyczajnego i tatarskiego). Sadzenie przeprowadzono na terenach będących we władaniu Gminy Chojnice, w dwóch lokalizacjach:

- w Pawłówku, w otoczeniu śródpolnym, na przedłużeniu ul. Długiej, w sąsiedztwie obwodnicy Chojnic,

- w Angowicach, działka gminna w sąsiedztwie zabytkowej dzwonnicy.

Obsadzone powierzchnie miały łącznie około 80 arów.

Najwięcej posadzono śnieguliczki – 800 szt., która cechuje się długim okresem kwitnienia - od czerwca do września a nawet października. W Angowicach oprócz funkcji przyrodniczej i pożytku dla owadów miododajnych obsadzony teren w przyszłości będzie miał charakter wiejskiego parku spacerowo - rekreacyjnego, w którym pomiędzy sadzonymi roślinami wytyczono alejki spacerowe oraz teren do zagospodarowania małą architekturą.

Sadzonki drzew i krzewów oraz poczęstunek dla wolontariuszy zapewnił organizator akcji Gmina Chojnice.

IMG 6369

IMG 6354

IMG 6351

IMG 6347

73b8a255 bd64 4b0c b851 df6f7c4fb390

Wyświetlony 111 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 listopad 2023 10:18