czwartek, 16 listopad 2023 04:45

Kolejna rodzina repatriantów w Gminie Chojnice

Na minionej konferencji prasowej (09-11-2023) Wójt Gminy Chojnice przywitał kolejną rodzinę repatriantów z Kazachstanu. Galina i Vitaliy Myakishev wraz z synami Dmitriyem (18 lat) i Romanem (7 lat) przyjechali do Polski na nasze zaproszenie 6 października i zamieszkali w przygotowanym dla nich mieszkaniu w Ostrowitem. Gospodarz Gminy Chojnice przekazał symboliczny klucz oraz zestaw upominków w nadziei, że już niebawem poczują się u nas jak w domu.

Obok nieodpłatnie wyjmowanego mieszkania, Gmina zaproponowała pomoc w znalezieniu pracy i załatwieniu wielu formalności. Nasi nowi mieszkańcy mogą również liczyć na wsparcie psychologiczne i socjalne.

Wyświetlony 112 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 listopad 2023 04:59