czwartek, 07 marzec 2024 14:23

Zmniejszenie ceny skupu żyta oraz najbliższe inwestycje

W dniu dzisiejszym na konferencji Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański poruszył temat protestów rolników w naszym regionie oraz zaproponował przedstawienie Radzie Gminy propozycji zmniejszenia ceny skupu żyta z kwoty 75 zł na 60 zł, co przełoży się na zmniejszenie stawki podatku rolnego dla rolników z terenu Gminy Chojnice.

Na konferencji obecny był także przewodniczący protestów w Gminie Chojnice p. Krzysztof Beski, który przedstawił obecną sytuację rolników.

Poruszono także inne tematy związane z przejęciem siedziby Parku Narodowego "Bory Tucholskie" w Charzykowach przez Gminę Chojnice oraz tematy dotyczące inwestycji w Gminie Chojnice w tym m.in. budową przedszkola w Charzykowach, budową parkingu w Swornegaciach.

DSCN2062 DSCN2065

Wyświetlony 199 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 marzec 2024 14:39