środa, 15 maj 2024 12:23

Szkolenia wojskowe dla każdego w projekcie „Trenuj z wojskiem 5”

Szkolenia wojskowe dla każdego w projekcie „Trenuj z wojskiem 5”

„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Przez 10 tygodni będziemy w różnych miejscach w kraju, a szkolenia będą prowadzić żołnierze różnych rodzajów naszych sił zbrojnych. Już teraz można się zapisać na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Wojsko zaprasza chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Organizatorzy zapewniają: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetne wrażenia  i przygodę z Wojskiem Polskim.

 Harmonogram szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne są na stronie MON >>> oraz na stronach dowództw i jednostek wojskowych.

 „Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

 W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

Plakat Trenuj w Wojskiem 5 edycja

Linki:

  1. REGULAMIN_TRENUJ_Z_WOJSKIEM_5
  2. TZW5_lista_kontaktowa_24_04_24_rekrutacja
Wyświetlony 81 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 maj 2024 12:34