wtorek, 24 maj 2016 15:12

Gminny Konkurs Matematyczno - Informatyczny w Gimnazjum w Sławęcinie

W dniu 18.05.2016 r. gimnazjaliści z Gminy Chojnice zaprezentowali swoje umiejętności matematyczno-informatyczne.

Po raz VIII w Gimnazjum w Sławęcinie odbył się Gminny Konkurs Matematyczno-Informatyczny „Z MATEMATYKĄ I INFORMATYKĄ ZA PAN BRAT” zorganizowany przez p. Gabrielę Kosiedowską i p. Renatę Śledź.

Głównym celem konkursu było propagowanie i poszerzenie wiedzy matematycznej jak i informatycznej. Konkurs miał na celu również: rozwijanie uzdolnień matematycznych i informatycznych uczniów, pogłębianie zainteresowania matematyką i technologiami informacyjnymi, kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego, rozwijanie współpracy między nauczycielami matematyki i informatyki, umiejętności korzystania z wielu różnych możliwości komputera jako narzędzia wspomagającego twórcze przedsięwzięcie ucznia.

Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z 3 gimnazjów gminy Chojnice. W konkursie uczestniczyli uczniowie: - z Gimnazjum w Silnie: Iwona Nosińska, Hubert Kwasigroch, Dariusz Rzeźnik, - z Gimnazjum w Swornegaciach: Zuzanna Jankowska, Patrycja Kupczyk, Dominik Stoltmann,

- z Gimnazjum w Sławęcinie: Natalia Pięta, Julia Erdmańczyk, Błażej Kujawski.

Na początku uczestnicy rozwiązali test wiedzy z matematyki i informatyki. Kolejnym etapem było przedstawienie  scenki pt. „Albert Einstein… przestrzeń i energia – dwie strony monety?. Na końcu uczestnicy prezentowali prace w postaci prezentacji multimedialnej pt. „Równania wokół nas”.

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z matematyki i informatyki, a na szczególne wyróżnienie zasługują wystąpień aktorskie uczestników. Młodzież świetnie się  bawiła rywalizując ze sobą o nagrody ufundowane przez Gminny Zespół Oświaty oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody.

Oto końcowe wyniki rywalizacji: I miejsce: Gimnazjum w Silnie II miejsce: Gimnazjum w Swornegaciach i Gimnazjum w Sławęcinie. Wszystkim gimnazjalistom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Śledź

[gallery ids="4104,4105,4106,4107,4108,4109,4110,4111,4112" orderby="rand"]