wtorek, 07 grudzień 2021 10:40

Gala VI Europejskiego Kongresu Samorządów

W dniu 6 grudnia br. uroczystą galę rozpoczęły utwory grane przez orkiestrę akademiczną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prowadzącymi galę byli Bogusław Chrabota i Paulina Sudoł.

Galę oficjalnie otworzyli marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wraz z burmistrzem Mikołajek Piotrem Jakubowskim.

Pierwszą nagrodę za najlepszą gminę wiejską otrzymała Gmina Chojnice z województwa pomorskiego. Nagrodę odebrał wójt Zbigniew Szczepański. Nagrodę wręczył minister Paweł Szefernaker. Wójt stwierdził, że jego gmina opiera się na dwóch filarach: kapitale przyrodniczym i kapitale ludzkim.

Drugą nagrodę za najlepszą gminę wiejsko-miejsko otrzymała gmina Poddębice z województwa łódzkiego. Nagrodę odebrał burmistrz Piotr Sęczkowski. Nagrodę wręczył marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Burmistrz wyraził nadzieję, że „Polski Ład” okaże się pomocny w rozwoju gminy.

Trzecią nagrodę za najlepszą gminę miejską otrzymała Podkowa Leśna z województwa mazowieckiego. Nagrodę w imieniu burmistrza Artura Tusińskiego odebrał prezes Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich Jerzy Bochyński. Nagrodę wręczył marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Czwartą nagrodę za najlepsze miasto na prawach powiatu otrzymało miasto Poznań. Nagrodę odebrał prezydent Jacek Jaśkowiak. Nagrodę wręczył przewodniczący rady programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski. Prezydent podziękował wszystkim mieszkańcom i urzędnikom.

Ostatnią nagrodę za najlepszy powiat ziemski otrzymał powiat wrocławski z województwa dolnośląskiego. Nagrodę odebrał starosta wrocławski Roman Potocki. Nagrodę wręczył wicemarszałek województwa dolnośląskiego Maciej Krzyżanowski. Starosta zadedykował nagrodę swoim pracownikom.

Następnie głos zabrał Andrei Kopytok, prezes białoruskiej Fundacji Republikańskiej – oficjalnego partnera Europejskiego Kongresu Samorządów.

Ostatnim punktem gali było wręczenie nagrody „Złotego Klucza” gazety Wprost. Nagrodę otrzymała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Prezydent podkreśliła, że praca dla mieszkańców jest dla niej wielką radością i zaszczytem. Ostatnim zdaniem prezydent Klimek było „nie ma wolności bez samorządności”.

 

Tekst: https://www.forum-ekonomiczne.pl/gala-vi-europejskiego-kongresu-samorzadow/

IMG 20211207 WA0002

IMG 20211207 WA0000

IMG 20211207 WA0001

IMG 20211207 WA0004

Wyświetlony 3073 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 grudzień 2021 10:56