poniedziałek, 27 marzec 2023 13:48

Poświęcenie kościoła w Gajić

W dniu 21 marca Wójt Gminy Chojnice przyjął zaproszenie na uroczystość poświęcenia kościoła, który został wybudowany, dzięki staraniom mieszkańców wsi Gajić. Miejscowość ta leży w pobliżu partnerskiego miasta Gminy Chojnice - Beli Monastir.

Wyjazd do Chorwacji, będzie dobrą okazją do odnowienia partnerskich relacji i być może podjęcia nowych inicjatyw. W programie wizyty zaplanowano oficjalne spotkanie włodarzy obu samorządów.

Przypomnijmy, że dzięki staraniom Wójta Gminy Chojnice, udało się ufundować dzwon do wspomnianego kościoła. Całe przedsięwzięcie wsparł finansowo lokalny przedsiębiorca p. Krzysztof Sutowski. Dzwon otrzymał imię Św. Jan Paweł II i został odlany w Odlewni Dzwonów Macieja Felczyńskiego w Przemyślu, która szczyci się ponad 200-letnieą tradycją ludwisarską Rodziny Felczyńskich.

Gminna delegacja wyrusza w drogę już 1 maja.

Dzwon jeszcze w czasie obróbki w ludwisarni

 

image 17 05 21 12 05 6

Wyświetlony 362 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 marzec 2023 14:01