środa, 19 czerwiec 2024 07:38

Ogorzeliny z nowymi drogami

W ramach podsumowania inwestycji drogowych w Ogorzelinach oficjalnie otwarto ul. Sławęcińską symbolicznym przecięciem wstęgi. Jest to jedna ze zmodernizowanych ulic zrealizowanych przez Powiat Chojnicki we współpracy z Gminą Chojnice.

Inwestycje, które zostały zrealizowane w tej części gminy Chojnice to m.in. przebudowa dróg na odcinkach Chojnice-Ogorzeliny, Sławęcin-Ogorzeliny oraz Sławęcin-Obrowo. Łącznie 17 km dróg o wartości prawie 40 mln złotych.

Pierwsza inwestycja dotyczyła drogi powiatowej na odcinku od granicy z gminą miejską Chojnice do miejscowości Ogorzeliny. Ten ośmiokilometrowy odcinek zrealizowano za kwotę 13 936 709,64 zł przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie  6 732 683, 00 zł.

Druga inwestycja dotyczyła odcinków dróg w samych miejscowościach Ogorzeliny i Sławęcin oraz odcinkach z Ogorzelin w kierunku Sławęcina oraz z Ogorzelin w kierunku Jerzmionek do granicy powiatu chojnickiego. Nawierzchnia jezdni została wzmocniona oraz poszerzona do 6 m. Zbudowane zostały również nowe chodniki. Łącznie pobudowano 7 km dróg za kwotę 20 769 745,60 złotych. Powiat Chojnicki otrzymał na to zadanie dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 15 994 901,10 zł.

Kolejna inwestycja drogowa jest jeszcze w realizacji. Mowa tutaj o drodze powiatowej na odcinku od Sławęcina w kierunku Obrowa do granicy powiatu chojnickiego. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br. Ponad 2,5 km odcinek to koszt 4 320 992,46 zł. Inwestycja jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja dot. zadań polegających wyłącznie na remoncie dróg) w wysokości 2 160 496,00 zł.

Ogorzeliny

Wyświetlony 113 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 czerwiec 2024 09:01